1 лютого відзначається Всесвітній день читання вголос.Читання вголос розширює словниковий запас та розвиває швидкість мовлення.Учні школи долучаються до цього дня, на уроках літератури виразно читають вголос поезії, оповідання, повісті....Читаємо разом! Читаємо вголос!
29 січня минає 105-та річниця бою під Крутами. Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів, військових у нерівних умовах бою протистояли ворогу. Вони були різного походження: діти селян, робітників, священиків; військові, студенти, гімназисти. Хтось мав бойовий вишкіл, а хтось уперше взяв до рук зброю. Але всі вони розуміли головне – Україна потребує їхнього захисту. Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. З учнями 10-11 класів було проведено годину спілкування «Бій під Крутами». Подвиг під Крутами — приклад для багатьох наступних поколінь.
27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. Цього дня у Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ст. було проведено урок пам'яті "Голокост - трагедія ХХст."
22 січня - одна з найважливіших історичних дат для України. Протягом тижня до Дня Соборності проводилися тематичні заходи під гаслом “Україна соборна. Разом до перемоги!” з метою виховання в учнів почуття патріотизму і гордості, донесення ідеї соборності, єдності та суверенності держави, що є головною умовою розвитку незалежної України. У школі оформлено тематичну виставку “Моя соборна Україна”. Учні 1-4 класів провели флешмоб «Одна єдина соборна Україна», учні 2 , 4 класів переглянули фільм про Соборність України, учні 3 класу переглянули відео "22 січня - День Соборності. Схід і Захід разом". На уроці мистецтва учні 5 класу виготовили ангелят “Україна понад усе!”, проведена година спілкування у 6 класі "Соборна мати Україна, одна для всіх як оберіг". Учні 9 класу розшифрували слово ”соборність”, добираючи до кожної букви цього слова слова, що стосуються цього свята “Соборна Україна”, розгадували кросворд. Учні 10 класу отримали буклети "День Соборності України: історія виникнення, традицій й свята", проведено виховну годину "Соборність України - ключ до суверенітету держави". Учні 11 класу записали побажання для України, асоціації “Україна -це...”.Єдність і свобода робить нас гідними нащадками наших батьків! Будемо з трепетом зберігати цей безцінний скарб! Нехай береже нас усіх Господь і слава йому за цю прекрасну країну - Україну! ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА!
Вітаємо учнів - Стрілець Валерію, Денисенко Дар'ю та Дивульську Вікторію з успішним виконанням завдань 4-х етапів у ІІІ Всеукраїнському відкритому марафоні з української мови. Удачі, завзятості та наполегливості! Ви найкращі!!!
Лист знайшов земляків з Оржицького району, які знаходяться в Донецькій області поблизу Авдіївки. Новорічну листівку на передову намалювала учениця 2 кл. Ромашук Софія (керівник Раїмова Галина Миколаївна). Макаров Юрій,колишній працівник Оржицької поліції,дякував,що знайшли малюнок земляків. Повертайтеся швидше додому з перемогою! Ми Вас чекаємо!
Шкільні рюкзаки із канцелярським приладдям від ЮНІСЕФ, передані в громаду обласним гуманітарним штабом, отримали і наші учні Вишнівської ЗОШ. Ми щиро вдячні міжнародним благодійникам за допомогу! Україна понад усе!!!
Новий рік - це свято , на яке чекають і дорослі, і діти. Хоча сьогодні через війну святкового настрою практично немає, надія на світле майбутнє та здійснення побажань все ж жевріє в душі кожного патріота. Але після повітряної тривоги нам все ж таки вдалося зібрати учнів Вишнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів на новорічні ранки. Учні 1-4 класів провели різноманітні конкурси біля нашої красуні, учні 5-6 кл. розповідали колядки та грали в новорічні ігри. На свято завітали посівальники - учні 8-11 кл., які привітали учнів, педагогічний колектив, технічний персонал, батьків зі святом , учні 11 кл. зіграли невеличкі сценки «Новий рік у селі». Діти захоплено спостерігали, активно брали участь у конкурсах, щиро посміхалися. А в кінці отримали пакунки з цукерками від Новооржицької ОТГ. Ми віримо у перемогу, віримо, що 2023 рік буде мирним та спокійним для України!
Учні 11 класу прикрасили ялинку,що росте на подвір'ї школи з вірою в те, що скоро закінчиться війна, Україна святкуватиме перемогу. Дякуємо голові батьківського комітету Валентині Юдаковій, яка виготовила власними руками новорічні прикраси на нашу красуню.
Ох ,який же таємничий цей Святий Миколай! Цілий вечір не спиш, на варті чатуєш, а він все не йде, чогось чекає! Якщо увесь рік ти був слухняним та чемним, хвилюватися нічого, а якщо вже десь провинився… Аби задобрити чарівника, щоб отримати бажаний подаруночок ,учні Вишнівської ЗОШ вивчили красиві вірші про Миколая. Побачив Чудотворець, що діти його люблять і чекають, прийшов до них, щоб роздати подарунки.
Ви чули, як плаче спустошена Прип’ять, За скоєний гріх розіп’ята живцем, Прип’ята до неба, щоб вічності випить, Щоб вмити від бруду змарніле лице? Регочуть іони малиновим дзвоном, Вбиваючи блиск нерозкритих очей, Ридає вночі божевільна мадонна, Приймаючи з лона холодних дітей В бездонність ночей. І тихо ступає життя у полин, І лине Чорнобильський дзвін. Учні 3-го класу прослухали вірші у виконанні Марії Черницької та Вікторії Суражевської.
14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
У 2022-му році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 26 листопада. Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом українського народу. Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах,з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані. В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися. Не забудьте 26 листопада, о 16:00, долучитися разом із громадою до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Учні 3 класу вшанували пам'ять жертв Голодомору: переглянули відеофільм, виготовили символ пам'яті - незабудку, створили колективне панно "Не забудь!"
Вітаємо учнів школи - Городову Еліну (1 кл., ІІ місце), Васильченка Тимофія (4 кл., І місце), Дронько Марину (6 кл., І місце), Стрілець Валерію (8 кл., І місце) , які брали участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості до Дня захисників і захисниць України "Перемога". Основна ціль конкурсу - сприяння творчого розвитку дітей навіть у такі буремні часи, а також заохочення юних митців поділитися зі світом своїм баченням наших героїв— Захисників та Захисниць України. Сьогодні, як ніколи, День захисників та захисниць України має надзвичайно важливе значення для кожного з нас. У часи, коли наша країна бореться за свою незалежність, її найкращі дочки та сини встали на захист найціннішого, що є в кожного українця, - волі. Боротьба України за незалежність, свободу та волю триває не одне століття. Однак, ця боротьба була б неможлива без наших Захисників та Захисниць. Саме вони сьогодні захищають наш сон, саме вони крок за кроком очищують нашу рідну землю від лихої напасті, саме вони ведуть наш народ до такої омріяної Перемоги. Ми вдячні нашим захисникам і захисницям за нелюдські зусилля, що вони докладають, аби ми могли зустрічати нові світанки і цінувати життя.
21 листопада відзначаємо День Гідності та Свободи, який заснований згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цей день пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі. Протягом дня було проведено цикл заходів : виховна година з елементами гри "Подорож у минуле. День Гідності та Свободи" (1 кл.), перегляд відеофільму "День Гідності та Свободи України" (2 кл.), бесіда за відеопрезентацією "Україна - країна нескорених", онлайн – гра "Гідні вчинки" (3 кл.), бесіда "Ми- діти вільної країни" (4 кл.), година спілкування «Революція Гідності. Як це відбувалося» (8 кл.). Оформлено стенди «21 листопада – День гідності та свободи». Всі ці заходи проходили під гаслом “Вистояли на Майдані – переможемо у війні”.
16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. Учні початкових класів взяли участь у Міжнародному дні толерантності " Ти і я - ми обоє різні, ти і я - ми обоє класні". Склали квітку толерантності, переглянули презентацію та мультфільм.
9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Учні 3 класу переглянули відео про історію цього свята, виконали онлайн-вікторину "Слово до слова - зложиться мова" та пограли в інтелектуальну гру "Знавці української мови". Учні 10-11 класів долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності -2022, мета якого- обєднати людей навколо України в усьому світі. У школі оформлено стенд до свята та книжкову виставку. Воюємо разом на мовному фронті із вірою в перемогу, ЗСУ, НГУ та Україну!
Протягом серпня- жовтня наша школа брала участь у Всеукраїнській благодійній акції «Смілива гривня». Отримала грамоту від Національного банку України за високу громадянську позицію, патріотизм і вагомий вклад у наближення нашої ПЕРЕМОГИ!