14 грудня – день, коли Українська держава вшановує героїчний подвиг учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Насамперед, це день мужніх та самовідданих людей, які прийняли доленосний виклик — захистити не тільки Україну, але й усе людство від руйнівного впливу зруйнованого внаслідок аварії на Чорнобильської АЕС енергоблоку.
Сьогодні наш обов’язок – пам’ятати про учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, які є прикладом мужності, самовідданості та високого професіоналізму.
У 2022-му році День пам’яті жертв Голодомору припадає на 26 листопада. Україна втратила внаслідок Голодомору і масових штучних голодів мільйони людських життів. У 2006-му Законом України Голодомор 1932–1933 років визнаний геноцидом українського народу. Цього року ми вшановуватимемо жертв сталінського геноциду в умовах повномасштабної війни Росії проти України, яка супроводжується геноцидними практиками проти українців. Трагічні події та злочини, які розгортаються на наших очах,з усією наочністю демонструють: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані. В умовах повномасштабної війни один із ключових способів вшанувати пам’ять убитих голодом – долучитися до акції «Запали свічку» та закликати українців і людей по всьому світу засвітити вогник у кожній домівці як вияв скорботи за загиблими, віри в перемогу України й готовності докласти зусиль, щоб геноциди не повторювалися. Не забудьте 26 листопада, о 16:00, долучитися разом із громадою до Загальнонаціональної хвилини мовчання. Учні 3 класу вшанували пам'ять жертв Голодомору: переглянули відеофільм, виготовили символ пам'яті - незабудку, створили колективне панно "Не забудь!"
Вітаємо учнів школи - Городову Еліну (1 кл., ІІ місце), Васильченка Тимофія (4 кл., І місце), Дронько Марину (6 кл., І місце), Стрілець Валерію (8 кл., І місце) , які брали участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості до Дня захисників і захисниць України "Перемога". Основна ціль конкурсу - сприяння творчого розвитку дітей навіть у такі буремні часи, а також заохочення юних митців поділитися зі світом своїм баченням наших героїв— Захисників та Захисниць України. Сьогодні, як ніколи, День захисників та захисниць України має надзвичайно важливе значення для кожного з нас. У часи, коли наша країна бореться за свою незалежність, її найкращі дочки та сини встали на захист найціннішого, що є в кожного українця, - волі. Боротьба України за незалежність, свободу та волю триває не одне століття. Однак, ця боротьба була б неможлива без наших Захисників та Захисниць. Саме вони сьогодні захищають наш сон, саме вони крок за кроком очищують нашу рідну землю від лихої напасті, саме вони ведуть наш народ до такої омріяної Перемоги. Ми вдячні нашим захисникам і захисницям за нелюдські зусилля, що вони докладають, аби ми могли зустрічати нові світанки і цінувати життя.
21 листопада відзначаємо День Гідності та Свободи, який заснований згідно з Указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 від 13 листопада 2014 року з метою утвердження ідеалів свободи і демократії, збереження і донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття. Цей день пов’язаний з початком двох революцій, коли голоси мільйонів громадян злилися в єдиний голос нації, щоб твердо сказати: українці хочуть і будуть жити у вільній, демократичній та квітучій державі. Протягом дня було проведено цикл заходів : виховна година з елементами гри "Подорож у минуле. День Гідності та Свободи" (1 кл.), перегляд відеофільму "День Гідності та Свободи України" (2 кл.), бесіда за відеопрезентацією "Україна - країна нескорених", онлайн – гра "Гідні вчинки" (3 кл.), бесіда "Ми- діти вільної країни" (4 кл.), година спілкування «Революція Гідності. Як це відбувалося» (8 кл.). Оформлено стенди «21 листопада – День гідності та свободи». Всі ці заходи проходили під гаслом “Вистояли на Майдані – переможемо у війні”.
16 листопада у всьому світі відзначається Міжнародний день толерантності. Його запровадили у 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. Толерантність (терпимість) означає, що кожен вільний дотримуватися своїх переконань і визнавати таке ж право за іншими. Так, люди за своєю природою розрізняються за зовнішнім виглядом, соціальним станом, мовою, статтю, поведінкою і цінностями. Цей перелік критеріїв відмінності можна продовжувати без кінця.
Ми всі різні. Але ми всі рівні. Як говориться в чудовій рекламі «Ініціативи розмаїття» - «у нас більше спільного, ніж ви думаєте». Тож кожна людина має право жити в мирі та зберігання своєї індивідуальності. Учні початкових класів взяли участь у Міжнародному дні толерантності " Ти і я - ми обоє різні, ти і я - ми обоє класні". Склали квітку толерантності, переглянули презентацію та мультфільм.
9 листопада українці у всьому світі відзначають надзвичайно важливе свято – День української писемності та мови. Учні 3 класу переглянули відео про історію цього свята, виконали онлайн-вікторину "Слово до слова - зложиться мова" та пограли в інтелектуальну гру "Знавці української мови". Учні 10-11 класів долучилися до написання Радіодиктанту національної єдності -2022, мета якого- обєднати людей навколо України в усьому світі. У школі оформлено стенд до свята та книжкову виставку. Воюємо разом на мовному фронті із вірою в перемогу, ЗСУ, НГУ та Україну!
Протягом серпня- жовтня наша школа брала участь у Всеукраїнській благодійній акції «Смілива гривня». Отримала грамоту від Національного банку України за високу громадянську позицію, патріотизм і вагомий вклад у наближення нашої ПЕРЕМОГИ!
З 01 по 31 жовтня 2022 року у школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом «У нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи». Класним керівником 1 класу Товстоп’ят І.М. проведено бесіду "Цікаві факти про українську мову". Учні 3 класу вчилися складати відгуки і анотації на прочитану книгу, презентували книги, які читають у вільний час. Педорякою І.М. з учнями було проведено бесіду за презентацією "Мандрівка у дивовижний світ бібліотеки". Ромашук Р.М. розповів учням 5 класу «Правила поведінки у бібліотеці». У 8 класі Пятендою Ю.В. проведена година спілкування "Історія виникнення книги". Школа взяла участь у акції «Подаруй книгу бібліотеці», де учениця 1 класу Луцько Яна та бібліотекар Заруба В.П. поповнили бібліотечний фонд дитячою художньою літературою.
Щорічно 18 жовтня відзначається Європейський день боротьби з торгівлею людьми, мета якого – висвітлення проблеми торгівлі людьми, необхідність об’єднання зусиль для протидії цьому явищу, переслідування злочинців, надання допомоги постраждалим особам.
Учні 1 та 5 класу долучилися до ініціативи створення найбільшої електронної листівки "Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України". Залишали свої записи та малюнки, робили обереги воїнам. Найбільшу електронну листівку передадуть нашим захисникам та захисницям.
Сьогодні Україна відзначає три славетних свята – День захисника і захисниць України, День українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці. Від усього серця вітаємо з цими знаменними святами всіх героїв України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров!
Підтримайте, будь ласка, маленького патріота! Для цього необхідно перейти за посиланням та поставити вподобайки (лайк). Вподобайки рахуються лише на сторінці газети "Лубенщина" в Ютуб.
4 жовтня відзначаємо Всесвітній день захисту тварин. Учні 1-4 класів долучилися до проведення ІІІ Міжнародного уроку доброти "Гуманне та відповідальне ставлення до тварини", який дарує школярам відчуття єдності у площині добра, але і виховує одні з головних людських якостей - добро, відповідальність, гуманність. Ми вважаємо, що зараз нашим дітям як ніколи потрібні душевний спокій, підтримка та позитивні емоції.
Щорічно, протягом вересня, у Вишнівській ЗОШ І-ІІІ ст. проводиться місячник безпеки дорожнього руху "Увага! Діти- на дорозі!". Питання, присвячені вивченню правил дорожнього руху, є надзвичайно важливою справою, якій у початковій школі присвятили ряд заходів. Проведена бесіда з елементами гри "Вулиці нашого села. Дорога до школи" (1 кл.), гра-розвага "Твій товариш - світлофор" (2 кл.), вікторина "Знай правила дорожнього руху" та конкурс малюнків про дорожній рух
(3 кл, дистанційно), учні 4 класу пригадали правила пішохода.
Золота осінь... Нас радує не тільки її велична краса, а й щедрі дари з садів, городів, парків. Дари осені - це її щедрий урожай, те багатство, за яке ми любимо цю пору року. Учні 1-4 класів Вишнівської ЗОШ І-ІІІст. взяли участь у виставці "Щедрі дари осені".
У Вишнівській ЗОШ І - ІІІст. відбулася виставка квітів, присвячена захисникам, яких Україна повернула з російського полону, серед них вісім воїнів із Полтавщини. Слава нашим Героям!Слава Україні!